Sexy ústa

13. dubna 2007 v 19:34 |  Rozhovory a články o ní

Keira Knightley: Sexy ústa!


Dokáže se svými ústy úžasnou věc. Nejdřív našpulí rty, potom je protáhne do trochu nesmělého, ale širokého úsměvu, který posléze vystřídá výraz, jako by se chtěla rozplakat, a nakonec z toho všeho nějak vznikne okouzlující lehké zasmání.
Je to velmi roztomilá grimasa. Tahle Keiřina může naznačovat, že vámi neopovrhuje. A pravděpodobně se s vámi poměrně brzo vyspí (ačkoli zřejmě ne dřív, než skončí titulky).

Šance, že by dnes k něčemu takovému došlo v malé kavárně blízko Keiřina londýnského domu, je však hodně malá. A přesto se nemůžu dočkat, až na vlastní oči uvidím ten malý trik s ústy, i kdyby to mělo být jen ujištění, že mnou Keira neopovrhuje. Včera jsem totiž poté, co ani jedna z asistentek nedokázala Keiře vyřídit informace o našem rozhovoru, rozmrzele zařval do svého mobilu:
"V jednom kuse děláme nápadité rozhovory s mnohem slavnějšími lidmi, než je Keira!" Svědkem tohoto poněkud nejapného chování se stal i jeden švédsko-dánsko-norský týpek, který měl produkovat focení pro Esquire a který, jak se nakonec ukázalo, se s Keirou přátelil. Nabonzoval jí to.
"Na konci ulice je podnik, kde mají ty nejlepší sendviče se slaninou, jaké jste kdy jedl," pronese okamžitě, když si odbudeme naše pozdravy, a v jejím hlase není ani stopa kousavosti. "Chtěla jsem navrhnout, abychom se setkali tam, ale říkala jsem si, že je na to možná ještě moc brzy." Dobrá, sice nedělá ten trik s ústy, ale tahle upřímná pochvala slaniny mi stačí.
MŮJ NOVÝ ZADEK
Na Keiře je příjemné to, že se chová naprosto "neherecky". Drží se při zemi. Na sobě má černý top a džíny. Žádný make-up. Její vlasy stále ještě dorůstají poté, co si je nechala ostříhat kvůli roli v Domině, takže v tuhle chvíli má na hlavě odbarvenou ofinu, kterou možná nosil Tony Hawk v roce 1984. Film Domino, který režíruje Tony Scott (Pravdivá romance, Top Gun, Muž v ohni), je volně inspirován bizarním životem Dominy Harveyové, dcery anglického herce Laurence Harveyho. Ve filmové verzi svého života se Domino přestěhuje se svou matkou do Los Angeles, kde se stane modelkou a nakonec lovkyní odměn. Nešťastnou shodou okolností se Keira právě dozvěděla, že pětatřicetiletou Domino našli předešlé noci mrtvou ve vaně. Příčina smrti se stále vyšetřuje. Keira se s Dominou několikrát setkala, ale přiznává, že ji moc dobře neznala. (Scott nechtěl, aby se její postava až příliš zakládala na skutečné postavě).
Snímek Domino je však mnohem méně zdrženlivý. Je to docela matoucí film, často záměrně, často ne. A Keira se v něm představuje tak, jak jsme ji ještě nikdy neviděli: je drsná, neslušná, špatná. Patnáct minut po začátku filmu se svlékne do spodního prádla a začne tančit na klíně latinskoamerickým členům gangu, které velmi přesvědčivě zahráli skuteční latinskoameričtí členové gangu. Další atributy téhle scény -- Keiřino pozadí, například -- jsou už méně autentické.
"Musíte si ujasnit, kdy se ještě cítíte pohodlně," říká. "Nemám problémy odhalit horní část těla, ale tu dolní neukážu. Použila jsem dublérku. Tony mi přivedl tři holky, abych si vybrala. Než přišly do kanceláře, ptala jsem se sama sebe, jak se mám chovat. Mám dělat vtípky? Rozhodla jsem se pro profesionální přístup. Bylo těžké nezačít se smát,
"Sakra, neměla jsem si oblíknout ještě něco?"
ale nechtěla jsem je urazit. Rozhodně měly všechny moc hezké zadečky a jeden jsem si vybrala. Před pár týdny jsem slyšela o nějaké dívce z Vegas, která tvrdila, že dělá dublérku těla Keiry Knightleyové. Ale nebyla to ona."
Pomalu už se z toho stává klišé: nikdy z vás nebude opravdová hvězda, dokud nepoužijete špatně placenou striptérku, která bude dublovat vaše pozadí.
TEBE VÁŽNĚ CHCEME!
Velkou podzimní premiérou je pro Keiru také věrná adaptace knihy Pýcha a předsudek (ve kterém jakožto Elizabeth Bennetová žádnou dublérku zadku nepotřebovala). Natáčení snímku skončilo čtyři dny předtím, než se vrhla na Domino. "Chtěla jsem udělat dvě naprosto odlišné věci," říká. "Ale byla hloupost dělat je tak rychle za sebou. Bylo pro mě velmi těžké přepnout."
Není to vidět. Dobové snímky, které se vyznačují dlouhými záběry, formálními dialogy a častým využíváním koní, obvykle uvádějí do rozpaků herce zvyklé na rychlé prostřihy a moderní způsoby dopravy. Ale Keira si stojí za svým, ačkoli původně chtěla roli odmítnout. "Hrozně jsem se bála," říká. "Myslela jsem si, že je tam na mě těch dialogů až příliš. A po prvním setkání s režisérem Joem Wrightem jsem věděla, že mě nechce. Když o tom tak uvažuju, totéž se stalo i s režisérem filmu Svěrací kazajka. Bylo by pěkné spolupracovat s někým, kdo se na vás podívá a řekne: Tebe vážně chceme, Keiro."
Jako její matka, například. Keiřina matka, bývalá divadelní herečka, která nakonec přesedlala na psaní her, dala dohromady scénář o Dylanu Thomasovi a Keira doufá, že by ho mohla zrealizovat a zahrát si v něm. Za hodinu mají schůzku s potenciálním režisérem a máma je poněkud nervózní. Během našeho rozhovoru třikrát volá. "Máma je trošku na hlavu -- v dobrém slova smyslu," vysvětluje mi Keira. "Je to takový ten typ uvolněné hipísácké matky. Neviděla jsem film Jeho fotr, to je lotr, ale řekla bych, že je podobná postavě Barbry Streisandové. Máma a já jsme si vždycky povídaly o sexu. Přišla do mého pokoje, nechala mě, abych jí ubalila cigaretu, a pak mi řekla, že si musím dát jednu s ní. Nebyl to typický vztah matky s dcerou. Ale jsme si neuvěřitelně blízké."
NEMÁM
PROBLÉM
ODHALIT HORNÍ
ČÁST TĚLA, ALE
TU DOLNÍ NIKDY
NEUKÁŽU.
Její matka je teď v Keiřině domě a netrpělivě čeká, až se dcera vrátí domů. Takže se vydáváme na cestu zpátky přes čtvrť jménem Malé Benátky, v níž se nachází malebný kanál orámovaný luxusními domky podobnými tomu, který si Keira před rokem koupila. Bydlí v něm společně se svým bratrem, protože domů se vrací maximálně na tři měsíce v roce. Dokonce i teď je tady jen na malou chvíli a za pár dní se vrátí do Dominikánské republiky, aby pokračovala v natáčení Pirátů z Karibiku 2 a 3.
ALESPOŇ JOHNNY SI UŽIJE...
Svěřil jsem se jí, že když jsem se poprvé doslechl o tom, že se natáčí film na základě pouťové atrakce, myslel jsem si, že vážně přichází konec Hollywoodu, ne-li západní kultury vůbec. A ona znovu připouští, že na konkurz nejdřív nechtěla vůbec jít.
"Ve scénáři," vysvětluje, "je role piráta napsána naprosto jednoznačně. Je něco jako typický hrdina. První den zkoušení ho tak Johnny Depp i hrál. Ale každým dnem přidával něco nového: třeba změnil hlas, vzal si nějaký šperk, pokaždé byl divnější a divnější. Než jsme začali natáčet, stvořil tuhle naprosto jinou věc. Je to génius."
To rozhodně je. A nejen to. Brzy během dvou vznikajících snímků génius Johnny nepochybně seskočí z plachty a popadne Keiru za její útlý pás. Její sešpulené rty se roztáhnou v nesmělý široký úsměv, který vystřídá výraz, jako by se chtěla rozplakat, a nakonec z toho všeho vznikne okouzlující jemné zasmání. On si těch rtů užije. Já ne.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama